top of page

BAHÇE KAPILARI

YANA KAYAR

Yana Kayar Bahçe Kapıları; konut ve endüstriyel tesislerde bahçe kapısı ve otopark güvenliğini sağlamak için mevcut kapı sistemlerine entegre edilen yada bariyer sistemleri gibi araç trafiğini kontrol eden sistemlerdir.

Yana kayar bahçe kapısı motorları, kanatlı kapı motorları, mevcutta bulunan demir ya da ahşaptan imal edilmiş kapılara monte edilerek, bahçe kapınızın uzaktan kumanda yardımı ile kontrol edilmesini, kendiliğinden otomatik kapanmasını sağlamaktadırlar.

Bariyer sistemleri ise çok yoğun açma kapamaya sahip otoparklarda araç trafiğine cevap verebilecek ve düzenleyebilecek donanımda üretilmiş sistemlerdir.

Tüm bahçe kapısı ve otopark kapı sistemleri güvenlik amaçlı emniyet fotoseli sistemine sahiptirler. Kapı motor otomasyonları kapı ebatlarına, ağırlıklarına ve çalışma sıklığına göre çeşitlilik göstermekte olup, tüm sistemler için bol sayıda stoklanmaktadırlar.
Hızlı montaj edilmesi ve çabuk devreye alınabilmesi nedeni ile kalabalık, büyük şehirlerdeki konutlarda ve endüstriyel mekânlarda yoğun olarak kullanılmaktadırlar.

DOKSAN DERECE

Kanatlı kapılar, sıradan kapılar gibi bir destek noktası üzerinde dönüş yaparak çalışırlar. Giriş kapıları genellikle içe doğru açılır ve bu sebeple iç cephede kapının dönüş yapabileceği uygun bir alan bulunması gerekir. İdeal otomasyon sistemi seçilerken boyut, kapı kanadının yaklaşık ağırlığı, dikme ve kanadın sağlamlığı, kullanılan materyal gibi ölçütler dikkate alınır. Bu otomasyon sistemleri genellikle 220 V AC ve 24 V DC gibi voltajlarda çalışabilmektedir ki bu durum ürünlerin işleyişini daha da güvenli hale getirmektedir. Özellikle ticari ve endüstriyel uygulamalarda ihtiyaç duyulan hassas kullanım koşullarında 24 V DC güç kaynağı tavsiye edilmektedir.

yanakayar
doksanderece
bottom of page