top of page

HERMETİK KAPI

Tam Hermetik Kapılar; Valor otomasyon alternatifleri özellikle spesifik ihtiyaçlar gösteren yapılar için uyarlanmıştır.

  • Hava koşulları kontrol altında olan ortamlar, (hastaneler, klinikler, rehabilitasyon merkezleri, bedensel özürlüler merkezleri, diş klinikleri, eczaneler, saunalar, spa salonları, sağlık-güzellik merkezleri)

  • Ameliyathaneler,

  • İlaç ve kimyasal madde şirketleri,

  • Kayıt stüdyoları

  • Valor H sızdırmaz kapılar için otomasyon sistemidir. Valor L ile aynı ölçü baremlerinde kullanılabilir olmakla beraber farklı bir gövdeye sahiptir ve özel uygulamalar için uygundur.

  • Valor HS benzer bir uygulama olup daha yüksek kapasiteli kapıların otomasyonu için uyarlanmıştır.

  • Valor HH 4 tarafı hava sızdırmaz contalarla kaplı otomasyon sistemidir. Kanatları aşağı ve yana doğru hareketi esnasında bütün çevreyi saran sızdırmaz contalara baskı yaparak sızdırmazlığı sağlar. Bu sistem kapanış operasyonu sırasında 10x10mm hareketlerle kapanmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.


Aşağıda belirtilen özellikler Valor H,HS ve HH otomasyon sistemlerine ait benzersiz özelliklerdir;
 

Sessiz çalışma,

Bütün versiyonlarında bulunan titreşim izolasyon fitili sayesinde oldukça sessiz ve gürültüsüz çalışması, konforun en önemli kriter olduğu yapılarda bu otomasyonun ideal seçenek olmasını sağlar. Örneğin; ameliyathaneler, SPA merkezleri, sağlık merkezleri; rahat, konforlu, elverişli olmalıdır ki bu sayede hastalara psikolojik ve fiziksel rahatlık sağlanmalıdır.Kayıt stüdyoları en üst seviye sessizliğe ihtiyaç duyar.


Yüksek hijyen seviyesi,

Yuvarlak gövdesi sayesinde kiri ve tozu kendisinden uzak tutar, temizlik kolaylığı sağlar. Bu özellik bütün aksesuarlarda olduğu gibi bu otomasyon sisteminin hastanelerde ve dinlenme merkezlerinde ideal olmasını sağlar. Otomatik kapılar hem hijyeni hem güvenliği sağlarken aynı zamanda hastalar ve çalışanlar için hareket özgürlüklerini kısıtlamamalıdır. Steril düzene riayet etmeli ve kapı kolu kullanmaktan uzak tutmalıdır. Valor bütün bu gereksinimleri karşılayan bir çözümdür.


Yüksek güvenlik seviyesi,

Otomasyon sistemi güvenlik sensörleri ile uygulanabilir. Bu olanak transit geçişlerde ve kapı kanadının açılması esnasında en yüksek seviyede güvenlik sağlar. Sedye ve tekerlekli sandalyeli hastaların sıklıkla geçiş yaptığı kapılarda güvenlik en temel ihtiyaçtır.


Maksimum kapasite,

HS versiyonu ağır kanatlar için kullanılabilmeyi mümkün kılar. Özellikle radyoloji sektöründe X-Ray odalarında zararlı dalgaların yayılmasını önlemek için kullanılır.

bottom of page